Zostań joginem!

 

Jest wiele zajęć, które pomagają utrzymać umysł i ciało w dobrej kondycji. W większości są to ćwiczenia ze sobą niepowiązane, a to wymaga dość dużej ilości wolnego czasu w ciągu dnia. Na szczęście jest joga, dzięki której możemy rozwinąć zarówno umysł, jak i ciało.

 

Joga na tapecie

Joga staje się coraz bardziej modna zarówno na świecie, jak i w Polsce. Rosnąca popularność tych zajęć sprawiła, że w ćwiczeniach biorą udział nie tylko dorośli, ale też dzieci i młodzież. Nic w tym dziwnego, bo za pomocą jogi można się wiele nauczyć.

 

Coś dla ciała i coś dla ducha

Joga przede wszystkim pomaga wzmocnić mięśnie i uelastycznić ciało, ale można z niej wynieść o wiele więcej. Dzięki niej możemy:

  • osiągnąć wewnętrzną równowagę,
  • nauczyć się cierpliwości,
  • poprawić koncentrację.

Dzieciom bardzo ciężko przychodzi skupienie się na jednej rzeczy, a dzięki tym ćwiczeniom ta sztuka z pewnością stanie się łatwiejsza.

 

Praktyka czyni mistrza

Zajęcia z jogi polegają głównie na powtarzaniu tych samych sekwencji ruchowych. Nie wszystkie figury są łatwe, dlatego nauczymy się ich dopiero z czasem. Odpowiednio się wyciszając, jesteśmy w stanie panować nad swoimi emocjami i nie zrażać się porażkami. Pomaga w tym technika oddechu, którą poznajemy na zajęciach.

 

Zdrowie jest najważniejsze

Co istotne, jogę może praktykować każdy, ponieważ ćwiczenia wykonuje się we własnym tempie. Dzięki temu jesteśmy w stanie:

  • stopniowo pokonywać różnego rodzaju ograniczenia fizyczne,
  • doskonalić swoje umiejętności,
  • poprawić stan zdrowia.

Ćwiczenia oddechowe sprawiają, że organizm jest odpowiednio dotleniony, a to znakomicie wpływa na naszą kondycję. Poza tym jogę możemy ćwiczyć również na świeżym powietrzu, co daje nam kolejny powód do wyjścia na zewnątrz.

 

Pozytywna energia

Joga sprawia, że jesteśmy o wiele lepiej nastawieni do świata. Ćwicząc, generujemy duże pokłady energii, a w efekcie jesteśmy bardziej zrelaksowani i lepiej śpimy. Większość osób traktuje jogę jako rodzaj gimnastyki, ale to tylko jedna strona medalu. O wiele bardziej wartościowe są korzyści duchowe, jakie możemy z niej wyciągnąć.

 

Wszystko to sprawia, że nasz mózg zaczyna lepiej pracować, co z kolei pomaga w nauce. Jak wspominaliśmy w naszym kursie koncentracji, ćwiczenia i aktywność ruchowa pobudzają nasze zmysły. Wystarczy ćwiczyć regularne, a efekty pojawią się bardzo szybko.

 

J.R.

Witaj na blogu EIS

Nazywam się Justyna Kantyka i wraz
z całym zespołem Eis, od ponad 13 lat pomagamy Rodzicom w edukacji ich dzieci, poprzez nowoczesne metody, ponieważ wierzymy, że można uczyć się szybko i przyjemnie.
Jestem m.in.: współautorką książek do nauki ortografii:

1. „Ortografia inaczej, czyli zobacz, zapamiętaj i nie wkuwaj”

2. „Ortografia inaczej, czyli spacer po ortograficznej łące”.

3. Serii 6 książeczek „ Ortografia inaczej, czyli nauka przez skojarzenia”.

Książki rozeszły się w ponad 45 000 egzemplarzy. Są rekomendowane przez Rzeczoznawcę Ministerstwa Edukacji Narodowej Prof. UŚ dr hab. Dariusza Rotta oraz przez wykładowcę uniwersyteckiego z zakresu edukacji polonistycznej dr Zofię Adamczykową.
Celem serwisu eis.edu.pl jest pokazanie Ci krok po kroku jak skutecznie pomóc dziecku w nauce. System, o którym piszemy nie jest oparty na tradycyjnej nauce, lecz na technikach pamięciowych. Dlatego też jest bardzo skuteczny i trwały. Oprócz przekazywania informacji o tym co robimy, jakie programy mamy dla Twojego dziecka, chcemy Ci także pokazać jak skutecznie motywować dziecko do nauki.
Dlatego zapraszamy Cię do stałego odwiedzania serwisu eis.edu.pl i zapisania go w ulubionych.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania napisz na justyna.kantyka@eis.edu.pl

Opinie o eis