Jest wiele zajęć, które pomagają utrzymać umysł i ciało w dobrej kondycji. W większości są to ćwiczenia ze sobą niepowiązane, a to wymaga dość dużej ilości wolnego czasu w ciągu dnia. Na szczęście jest joga, dzięki której możemy rozwinąć zarówno umysł, jak i ciało.
Joga staje się coraz bardziej modna zarówno na świecie, jak i w Polsce. Rosnąca popularność tych zajęć sprawiła, że w ćwiczeniach biorą udział nie tylko dorośli, ale też dzieci i młodzież. Nic w tym dziwnego, bo za pomocą jogi można się wiele nauczyć.
Joga przede wszystkim pomaga wzmocnić mięśnie i uelastycznić ciało, ale można z niej wynieść o wiele więcej. Dzięki niej możemy:
Dzieciom bardzo ciężko przychodzi skupienie się na jednej rzeczy, a dzięki tym ćwiczeniom ta sztuka z pewnością stanie się łatwiejsza.
Zajęcia z jogi polegają głównie na powtarzaniu tych samych sekwencji ruchowych. Nie wszystkie figury są łatwe, dlatego nauczymy się ich dopiero z czasem. Odpowiednio się wyciszając, jesteśmy w stanie panować nad swoimi emocjami i nie zrażać się porażkami. Pomaga w tym technika oddechu, którą poznajemy na zajęciach.
Co istotne, jogę może praktykować każdy, ponieważ ćwiczenia wykonuje się we własnym tempie. Dzięki temu jesteśmy w stanie:
Ćwiczenia oddechowe sprawiają, że organizm jest odpowiednio dotleniony, a to znakomicie wpływa na naszą kondycję. Poza tym jogę możemy ćwiczyć również na świeżym powietrzu, co daje nam kolejny powód do wyjścia na zewnątrz.
Joga sprawia, że jesteśmy o wiele lepiej nastawieni do świata. Ćwicząc, generujemy duże pokłady energii, a w efekcie jesteśmy bardziej zrelaksowani i lepiej śpimy. Większość osób traktuje jogę jako rodzaj gimnastyki, ale to tylko jedna strona medalu. O wiele bardziej wartościowe są korzyści duchowe, jakie możemy z niej wyciągnąć.
Wszystko to sprawia, że nasz mózg zaczyna lepiej pracować, co z kolei pomaga w nauce. Jak wspominaliśmy w naszym kursie koncentracji, ćwiczenia i aktywność ruchowa pobudzają nasze zmysły. Wystarczy ćwiczyć regularne, a efekty pojawią się bardzo szybko.
J.R.
„Mnemotechniki niesamowicie przyśpieszają i upraszczają naukę.”
„Mapy myśli są tak przydatne, że się tylko w zasadzie spojrzy i już się wie, o o co chodzi.”
„Ortografia jest ciekawa, śmieszna i pozytywna (...)”
„Kiedy zapominam jak się pisze dany wyraz, to zaraz przypominam sobie postacie i już wiem jak się pisze ten wyraz.”
„Robię mniej błędów ortograficznych.”