Z pewnością wszyscy zdążyliśmy już na dobre posmakować wakacyjnej atmosfery. Nie da się jednak ukryć, że nadmiar wolnego czasu może również powodować uczucie nudy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Państwa propozycję rozrywki, która nie tylko bawi, ale również pobudza do pracy szare komórki.
Gra polega na najszybszym odnalezieniu pary takich samych obrazków. Rozwija pamięć i koncentrację, a także zwiększa koordynację na linii ręka-oko. Ta ostatnia umiejętność ma ogromne znaczenie przy nauce pisania.
Zasady są podobne do popularnej gry w statki. Okręty rozwijają spostrzegawczość i uczą strategicznego myślenia.
W powyższe gry można zagrać w ramach naszych kursów. Daliśmy uczniom możliwość poprawiania osiąganych wyników, by byli zmotywowani do dalszej pracy. Dzięki temu nasi kursanci uczą się przy dobrej zabawie. W wolnych chwilach polecamy jeszcze dwie gry, które również mają znakomity wpływ na rozwój dziecka.
Ta gra (czy też dziedzina sportu) kształtuje pamięć, umiejętność myślenia abstrakcyjnego i logicznego, poprawia koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną i uczy cierpliwości.
Podobnie jak szachy warcaby rozwijają myślenie abstrakcyjne, poprawiają koncentrację, zdolności manualne i pamięć.
Wszystkie te gry łączy jeden cel – stymulowanie umysłu przy dobrej zabawie. Dzięki temu uczeń lepiej radzi sobie ze stresem. W grach logicznych bardzo istotna jest cierpliwość. Gracze, którzy dążą do zwycięstwa, muszą być zatem opanowani i zdyscyplinowani. Tym samym dziecko nauczy się, że gwarancją sukcesu jest wyciszenie i koncentracja. Umiejętności rozwijane przy pomocy gier logicznych mają z kolei duży wpływ na wyniki w nauce. Dewizą Europejskiego Instytutu Szkoleniowego jest efektywna nauka połączona z przyjemnością, dlatego gorąco polecamy taką formę rozrywki.
J.R
„Mnemotechniki niesamowicie przyśpieszają i upraszczają naukę.”
„Mapy myśli są tak przydatne, że się tylko w zasadzie spojrzy i już się wie, o o co chodzi.”
„Ortografia jest ciekawa, śmieszna i pozytywna (...)”
„Kiedy zapominam jak się pisze dany wyraz, to zaraz przypominam sobie postacie i już wiem jak się pisze ten wyraz.”
„Robię mniej błędów ortograficznych.”