Opinie o EIS - Europejski Instytut Szkoleniowy

Opinie o EIS - Europejski Instytut Szkoleniowy

Nieznajomość ortografii powoduje wykluczenie z grona intelektualnej elity
"Wydaje się, że pracownicy Europejskiego Instytutu Szkoleniowego w Dąbrowie Górniczej znaleźli znakomity sposób na pomoc najmłodszym uczniom w nauczaniu ortografii. Nikogo przecież chyba nie trzeba przekonywać, że polska ortografia nie jest łatwa. Trzeba jednak pamiętać, że jej nieznajomość powoduje wykluczenie z grona intelektualnej elity. Autorzy wykorzystywanej już od kilku lat z dobrymi skutkami metody połączyli atrakcyjną formę graficzną, przyjaznych i wesołych bohaterów oraz technikę skojarzeniową, tworząc nowoczesną metodycznie formułę nauczania ortografii. Do skutecznego kształcenia wykorzystali obraz, zabawę i skojarzenia. Nawet trochę żałuję, że jako dziecko nie mogłem korzystać z takich pomocy dydaktycznych jak Ortografia inaczej, czyli nauka przez skojarzenia. Gorąco polecam!"
Prof. dr hab. Dariusz Rott Kierownik Pracowni Retoryki Wydział Filologiczny Uniwersytet Śląski w Katowicach
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Mam na imię Monika i mam 14 lat. Chodzę do 1 klasy gimnazjum. Kiedy zaczęłam naukę myślałam, że głowę mi rozerwie z takiego nadmiaru nauki. (...) W czasie kursu EIS, nauczyłam się różnych systemów notatek. Najbardziej spodobała mi się mapa myśli, bo mogłam pogrupować wiadomości i jeśli chciałam miałam ją albo biało-niebieską, albo pstrokatą. Kiedy przez dłuższy okres widziałam kartkę z notatką, potem nie miałam problemu z odtworzeniem dokładnych danych. Myślałam wtedy: "aha. To jest w lewym rogu, na czerwono, pod datą". (...)
Monika z Bytomia
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Jedną z moich ulubionych technik pamięciowych jest mapa myśli, często uczę się w taki sposób np. do historii gdy muszę nauczyć się o działaniach któregoś króla. Ta technika pomaga mi zapamiętać informacje w bardzo szybkim czasie i bardzo długo zostaje mi to w pamięci.
Ola
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Ja używam technik głównie do uczenia się na sprawdziany. Szczególnie na Historię i Przyrodę. Haków pamięciowych używam do zapamiętywania dat na Historię, a Mapy myśli do zapamiętywania np: Systematyki Mięczaków (dzisiaj tj.3.08) miałem sprawdzian z organizmów wodnych i mapa myśli mi bardzo pomogła.
Radek T.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Niedawno przeczytałem w 45 minut książkę, która ma 122 strony, a zadziwiające jest to, że dużo pamiętałem. Nauka szybkiego czytania mi na pewno pomoże przede wszystkim w nauce. W ten sposób czytam teraz lekturę (Ania z Zielonego Wzgórza) i nie rozumiem pojedynczych wyrazów bądź zdań lecz cały tekst, np. rozdział. Uczę się teraz szybkiego czytania z książki nr 2 i jestem dopiero w połowie, a w testach mam ponad 2000 słów/min. jest to bardzo dobry wynik jak na ten etap nauki. Mam nadzieję, że moje sukcesy w szybkim czytaniu zachęcą innych.
Kamil S.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Mapa myśli podoba mi się ponieważ jest to najciekawsza metoda pamięciowa. W jednym z zadań w książce należało wykonać mapę myśli na konkretny temat. Jeszcze nie miałem okazji wykorzystać tej techniki do zapamiętywania np. do sprawdzianów. Dokładne informacje pamiętam do teraz.
Wojciech N.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Mi osobiście najbardziej podoba się "technika pokoju rzymskiego". Najłatwiej jest mi zapamiętać umieszczone przedmioty. Z technik nauki wiersza na pamięć używam metody wyobrażenia i ilustracji. Łatwiej jest zapamiętać kolejność słów jeśli je sobie wyobrazimy.
Julka F.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Na początku chciałbym zachwalić techniki szybkiego czytania, są bardzo przyjemne w nauce i moje wyniki są zaskakujące. :-) Z technik pamięciowych bardzo chciałbym zachwalić system notatek blokowych - ułatwia mi naukę do dużej partii materiałów do sprawdzianów [a zwłaszcza z historii, czy z języka polskiego], oraz mapę myśli, która ułatwia mi naukę do przedmiotów ścisłych. Burza mózgów pomaga mi w różnorakich pracach pisemnych.. :-) (...) Dziękuję, iż mogłem wyrazić swoją opinię. Pozdrawiam.
Krzysiek G.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
(...) Przygotowywałam się do kartkówki z historii na temat wojen rzymskich. Obowiązkiem było zapamiętanie wszystkich wojen punickich. Haki pamięciowe wykorzystywałam w taki sposób: Weźmy np. 1 wojnę punicką, która trwała w latach 264-241p.n.e. Wyobrażałam to sobie mniej więcej tak: Właśnie na tej wojnie jedzie na łabędziu (2) żołnierz. Jest ślimakiem (6) i siedzi na krześle (4). Nieco później na łabędziu (2) zostaje tylko krzesło (4) a na nim świeca (1). Nie trudno się domyślić co się stało z rycerzem:) I tak mniej więcej zapamiętywałam resztę dat. (...)
Martyna M.
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Jestem pod wrażeniem!!! Zaczynałem od 208 słów na minutę, a teraz jest 818 słów na minutę!!! Wybitnie.
Łukasz W. z Warszawy
Opinia ucznia
Opinia o EIS
Często mam problemy z zapamiętaniem i zrozumieniem historii. Stosuję wtedy mapy mentalne. Na ich podstawie mogę spokojnie przygotować się do lekcji, jak i na sprawdzian.
Ania T. z Warszawy