Matematyka w 4 klasie to podstawa❗❗

Jako rodzice wiemy, że klasa IV to przełomowy czas dla dzieci:
nowe przedmioty,
nowi nauczyciele,
nowe wymagania.

Aby pomóc swojemu dziecku w dobrym starcie w dziedzinie matematyki proponuję właśnie ten kurs, który wspomaga naukę tego przedmiotu.

??? Lekcje w programie są zgodne z kolejnością tematów w szkole.
Tak więc dziecko może utrwalać wiedzę na bieżąco albo poznawać ją z wyprzedzeniem.
Program ma ciekawą formułę, ale przede wszystkim ma na celu dobre utrwalenie umiejętności matematycznych.

Jest zgodny z nową podstawą programową,
zawiera  40 bardzo ciekawych lekcji dla każdego ucznia.
1.?8 pierwszych lekcji to lekcje powtórzeniowe z klas 1-3 :

• W lekcji 1 -3 uczeń utrwala dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych, poznaje różne sposoby liczenia.
  • W lekcji 4 przypomina sobie sposób analizy zadania tekstowego, planuje mapę myśli do tego typu zadań.
  • W lekcji 5 utrwala pojęcie  „o ile więcej, i ile mniej” oraz ćwiczy odczytywanie i zaznaczanie liczb na osi liczbowej

2. ?„Liczby naturalne”- zawarte są w lekcjach od 9- 18:

• ✅ lekcja 18 przygotowuje dziecko do życia codziennego, do szacowania liczb, które jest  bardzo przydatne podczas zakupów

• ✅ W lekcji 17 Antonio zapoznaje ucznia z rzymskim systemem zapisywania liczb w zakresie 30 oraz uczy jak odczytywać „Który to wiek?”

• ✅ W lekcji  16  Krasnolud Wielkolud uczy dzieci jak zapisywać i odczytywać wielkie liczby w zakresie miliona

• ✅ Lekcja 14 i 15 to zapoznanie ucznia z cechami podzielności przez 5,10 i 2 oraz  3 i 9

• ✅ Lekcja 12 i 13 to przygody z Panem Tik-Takiem i Panem Kalendarskim, czyli dwa tematy dotyczące obliczeń zegarowych i kalendarzowych

• ✅ Podobnie jak w ruchu drogowym w matematyce obowiązują zasady pierwszeństwa w ruchu liczbowym –w lekcji 11 uczeń poznaje te zasady czyli kolejność wykonywania działań

• ✅ W lekcji 10  uczniowie zwiedzając Królestwo Potęgowania poznają nowe działanie: potęgowanie

• ✅ Lekcja 9 to dzielenie z resztą bardzo przydatne przy temacie dzielenia pisemnego,  które uczniowie poznają w klasie IV

3.? Kolejne lekcje od 19-23 to wprowadzenie działań pisemnych:

• ✅ 19 i 20 lekcja to dodawanie i odejmowanie sposobem pisemnym

• ✅ 21 i 22 lekcja to mnożenie pisemne przez liczby jednocyfrowe, wielocyfrowe i z zerami na końcu

• ✅ 23 lekcja obejmuje temat dzielenia pisemnego przez liczby jednocyfrowe

4.? Królestwo Płaszczaków to lekcje od 24 do 29, uczeń poznaje geometrię:

• ✅ W 24 lekcji uczeń poznaje pojęcie punktu, prostej, półprostej oraz proste równoległe i prostopadłe

• ✅ Lekcja 25 to wprowadzenie pojęcia kąta i jego rodzajów ( w niektórych podręcznikach jest to temat w klasie V)

• ✅ W lekcji  26  Odcinkusek uczy jednostek długości i mierzenia odcinków

• ✅ Lekcja 29 to skala i plan

• ✅ W 28 lekcji uczeń poznaje własności koła i okręgu

• ✅ Lekcja 27 to prostokąty i kwadraty i ich obwody

5.?Kraina Ułamków Zwykłych, gdzie zaczyna się poszukiwanie
zaginionej królewny, historia która bardzo podoba się dzieciakom,
obejmuje lekcje od 30 do 34:

• ✅ Lekcja 34 to dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach

• ✅ Lekcja 33 to liczby mieszane i ułamek jako iloraz

• ✅ Lekcja 32 to skracanie i rozszerzanie ułamków

• ✅ W lekcji 31 porównujemy ułamki zwykłe

• ✅ Lekcja 30 – wprowadzenie pojęcia ułamka jako części całości

6.? Lekcje matematyki do klasy 4 od 35-38,  to perypetie ze zbuntowanymi ułamkami,
czyli ułamkami dziesiętnymi:

• ✅ 38 lekcja to dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych

• ✅ W lekcji 37 poznajemy wyrażenia dwumianowane i zapis jednostek za pomocą ułamków dziesiętnych

• ✅ W 36 lekcji porównujemy ułamki dziesiętne

• ✅ Lekcja 35 wprowadza ucznia w świat ułamków dziesiętnych, tu uczymy zapisywać i odczytywać ułamki dziesiętne

7.?Dwie ostatnie lekcje z matematyki  39 i 40 to geometria:

• ✅ Lekcja 39 to pole prostokąta

• ✅ Lekcja 40 to omówienie podstawowych własności prostopadłościanu i sześcianu.

Każda lekcja to kolejna przygoda, treści matematyczne są przekazywane
w sposób dostępny dla dziecka, ciekawie, wszystkie powtórki w formie wierszowanej,
filmy przeplatane zadaniami w różnej formie:
✅zagadek,

✅puzzli,

✅łamigłówek,

✅rebusów

✅i gier z komputerem.

Na Twoim koncie pojawiła się właśnie lekcja pokazowa
z matematyki do klasy 4.

Zaloguj się i zobacz jak łatwo Twoje dziecko może opanować
cały materiał z klasy 4. Zapraszam.

Nauczycielka matematyki,
Dagmara Czerwiec