Jak spędzić wakacje w mieście? cz. II

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i uczniowie rozpoczęli już odliczanie do końca roku szkolnego. Ale co robić, kiedy upragnione wolne dni w końcu nadejdą? Jak możemy zorganizować dzieciom czas, jeśli dwumiesięczny wyjazd nie wchodzi w grę?

 

Idziemy na imprezę

Każdy lubi czasem sobie potańczyć, posłuchać dobrej muzyki czy spotkać się ze znajomymi. Wiek w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Możemy sprawdzić, czy gdzieś w pobliżu nie zaplanowano ciekawej imprezy, na którą moglibyśmy się udać razem z dzieckiem. W trakcie wakacji władze miasta bardzo często organizują różnego rodzaju:

  • rodzinne pikniki,
  • festyny,
  • festiwale,
  • parady,

Ciekawą alternatywą obcowania z kulturą jest też kino plenerowe. Jeśli zapragniemy takich atrakcji to ponownie sięgnijmy po ofertę lokalnego domu kultury.

 

Prywatny Rodos

Jeśli ktoś nie ma czasu, by wybrać się na piękną grecką wyspę, może skorzystać z uroków własnego Rodos (w tym przypadku rodzinnego ogródka działkowego). Jeśli mamy własny ogród bądź działkę, możemy tam postawić basen i zorganizować bitwę wodną z prawdziwego zdarzenia. Warto zadbać o to, by dziecko zaprosiło kolegów i koleżanki i spędziło ten czas we własnym gronie. A gdy przyjdzie wieczór, możemy grillować i spędzić noc pod namiotem. Możemy też biegać dookoła i puszczać bańki. W Internecie jest wiele przepisów na płyny do baniem, a ich puszczanie dostarcza wiele radości.

 

W grupie jest raźniej

Dzieci bardzo lubią spędzać czas ze znajomymi. Powinniśmy utrzymywać kontakty z rodzicami kolegów i koleżanek naszych pociech i wspólnie organizować im wolne chwile. Wystarczy tylko się umówić i zorganizować:

  • wspólne pieczenie ciasteczek,
  • wspólne przygotowywanie orzeźwiających napojów,
  • wspólną produkcję domowych lodów.

 

Uderzył deszcz…

Nikt z nas nie myśli o tym, że ten piękny wakacyjny czas może zepsuć jakaś nagła ulewa, ale trzeba mieć to gdzieś z tyłu głowy. Bez obaw, czas można zorganizować również w zamkniętych pomieszczeniach. Dzieci mogą czytać książki (już nie lektury szkolne, a te, które wpisują się w ich zainteresowania), grać we wspomniane gry planszowe czy brać udział w różnego rodzaju zajęciach odbywających się w hali sportowej czy budynku któregoś z miejskich ośrodków kultury. Opcji jest wiele.

 

A jednak jedziemy!

Przez te dwa miesiące z pewnością uda nam się zorganizować jakieś wczasy. Kiedy już gdzieś wyjedziemy, pamiętajmy, że wakacje to znakomity czas na naukę języków obcych. Szkoły językowe organizują letnie kursy dla dzieci i warto z nich korzystać. Za granicą nasze pociechy będą mogły później spróbować swoich umiejętności.

 

Jak widać, wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo szeroki. Wystarczy tylko zorientować się, jakie są zainteresowania naszego dziecka. Poza tym wakacje sprzyjają nauce, ale już nie tej obowiązkowej, a tej związanej z przyjemnością. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Europejskiego Instytutu Szkoleniowego, gdzie dzieci znajdą szereg interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych. Tutaj nauka przez zabawę trwa cały rok.

 

J.R.

Udostępnij

Witaj na blogu EIS

Nazywam się Justyna Kantyka i wraz
z całym zespołem Eis, od ponad 13 lat pomagamy Rodzicom w edukacji ich dzieci, poprzez nowoczesne metody, ponieważ wierzymy, że można uczyć się szybko i przyjemnie.
Jestem m.in.: współautorką książek do nauki ortografii:

1. „Ortografia inaczej, czyli zobacz, zapamiętaj i nie wkuwaj”

2. „Ortografia inaczej, czyli spacer po ortograficznej łące”.

3. Serii 6 książeczek „ Ortografia inaczej, czyli nauka przez skojarzenia”.

Książki rozeszły się w ponad 45 000 egzemplarzy. Są rekomendowane przez Rzeczoznawcę Ministerstwa Edukacji Narodowej Prof. UŚ dr hab. Dariusza Rotta oraz przez wykładowcę uniwersyteckiego z zakresu edukacji polonistycznej dr Zofię Adamczykową.
Celem serwisu eis.edu.pl jest pokazanie Ci krok po kroku jak skutecznie pomóc dziecku w nauce. System, o którym piszemy nie jest oparty na tradycyjnej nauce, lecz na technikach pamięciowych. Dlatego też jest bardzo skuteczny i trwały. Oprócz przekazywania informacji o tym co robimy, jakie programy mamy dla Twojego dziecka, chcemy Ci także pokazać jak skutecznie motywować dziecko do nauki.
Dlatego zapraszamy Cię do stałego odwiedzania serwisu eis.edu.pl i zapisania go w ulubionych.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania napisz na justyna.kantyka@eis.edu.pl

Opinie o eis