Czas się skoncentrować

Wakacje właśnie dobiegają końca i po dwóch miesiącach odpoczynku nadeszła pora na powrót do szkoły. Niektórzy wracają, by po raz kolejny spotkać się z przyjaciółmi i razem stawiać czoła edukacyjnym rozterkom, a inni w szkolnej ławce zasiądą po raz pierwszy.

Nieważne, czy jest to pierwsze czy któreś z kolei spotkanie z nauką, przepis na sukces zawsze jest taki sam – utrzymanie koncentracji na odpowiednim poziomie. Ale jak to zrobić? Okazuje się, że kluczową rolę pełni tutaj woda. O odpowiednie nawodnienie organizmu należy dbać nie tylko latem, kiedy temperatury sięgają 30°, ale przez cały rok. Każdy uczeń powinien pić 8 szklanek czystej, niegazowanej wody w odpowiednich odstępach czasu. Badania wykazują, że organizm należy nawadniać stopniowo. Osoby, które piją wodę małymi łyczkami, mogą pracować o wiele efektywniej niż te, które od razu wypijają całą szklankę. Nawadnianie organizmu bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy, a co za tym idzie, pobudza mózg do działania. A zachowanie odpowiednich odstępów czasowych w piciu wody potęguje ten efekt.

Kolejnym, ale równie istotnym elementem jest odpoczynek. Nadrzędną rolę pełni tutaj sen. Jest on wręcz niezbędny do regeneracji zarówno ciała, jak i mózgu. Brak snu skutkuje kłopotami z koncentracją, dlatego warto zadbać o to, by spać co najmniej 8 godzin na dobę. Po powrocie ze szkoły warto udać się na popołudniową drzemkę, która zregeneruje siły fizyczne i oczyści umysł, co z kolei może się przydać przy odrabianiu lekcji.

Ważna jest również troska o kondycję fizyczną. Podczas ciepłych jesiennych dni warto udać się na spacer, przejażdżkę rowerową czy pograć w piłkę z kolegami. Świeże powietrze i aktywność fizyczna pozwalają odetchnąć od szkolnych obowiązków, rozwijając przy tym kondycję. Warto też zadbać o właściwą dietę. Zdrowe odżywianie należy praktykować poprzez jedzenie owoców i warzyw, które są źródłem niezbędnych witamin. Dostarczenie ich do organizmu skutkuje z kolei poprawą koncentracji.

W naszych kursach do koncentracji przykładamy szczególną wagę. Wiemy, jak bardzo jest ona potrzebna w szkole i życiu codziennym, dlatego temu zagadnieniu poświęciliśmy cały kurs. Powyższe porady, jak i wiele innych przydatnych wskazówek, można znaleźć na naszej platformie. Istotny jest również fakt, że koncentrację należy stale pielęgnować. Codzienne ćwiczenia mogą okazać się kluczem do sukcesu, dlatego proponujemy 90-dniowy trening, z którego można skorzystać za pośrednictwem naszej platformy.